Код Зустрічі: дизайн інтер’єру крізь астрологічну призму

Юлія Козда: астрологиня, інтерв’юерка та соціо-гуманітарна аналітикиня

Єлизавета Одінцова: дизайнерка інтер’єру та архітекторка, власниця @buroodintsova

Цю статтю я публікую слідом за проведеним етером «Код Зустрічі з Єлизаветою Одінцовою: дизайн інтер’єру крізь астрологічну призму» в Instagram, який ви завжди зможете передивитись у моєму профілі. В цій статті ви знайдете експертне оцінювання трендів і класичних пропозицій у дизайні домашнього інтер’єру через астрологічні показники 4 дому натальної карти і сонячного знака зодіаку, а також практичні поради, як за допомогою поєднання цих інструментів та знань можна реалізувати простір для свого комфорту і затишку.

Астрологія – це спосіб діагностування простору та свого вектора розвитку. Натальна карта – «дорожній» план зі знаками, примітками і поясненнями, що допомагає оцінити, як екологічніше пройти свій шлях. Натальна карта – це багатокутник, ввібравший в себе багато інформації. Яка грань відкриється – залежить від того, який людина має запит. Безумовно, карту завжди потрібно інтерпретувати не частинами, а повністю. Сьогодні ж ми проллємо світло на можливості астрологічних інструментів саме у сфері домашнього інтер’єру.

Звичний вам сонячний знак зодіаку відображає дух, фізичний, енергетичний і духовний центри; нашу свідомість, любов, демонстрацію, самовираження, прояв індивідуальності, его, творчість і амбіції.

Показник 4 дому відкриває інформацію про місце, яке кожен із нас називає своєю домівкою у фізичному та емоційному сенсі. 4 дім уособлює умови життя, які людина створює і може змінювати. Це внутрішній (наше емоційне життя) і зовнішній власний дім і все, що в ньому відбувається протягом життя. Це фундамент, стосунки всередині сім’ї, клімат в домі, особливості взаємодії між членами сім’ї. Це коріння людини, навколишнє оточення, рівень комфорту і всі питання, пов’язані з нерухомістю та житлом.

В який знак зодіаку потрапляє 4 дім (позначений латинськими літерами IC, «Imum Coeli», – «нижня частина неба»), ви можете дізнатися самостійно, побудувавши свою натальну карту, знаючи дату, місце й точний час народження в безкоштовному астрологічному процесорі, або звернувшись до професійного астролога, який уже поглиблено інтерпретує всі показники в єдиному пазлі.

Кожен інтер’єр – це історії людей, які в ньому мешкають. Живуть, працюють, відпочивають та проходять свій шлях довжиною у життя. Дуже важливо, щоб особистий простір був створений саме за вашими правилам, щоб ваша особистість відчувалась в кожній деталі та в кожному рішенні, як естетичному так і функціональному. Шлях створення інтер’єру сьогодні дуже часто довіряють дизайнерам та архітекторам, бо дійсно важливі речі про себе ми можемо зрозуміти лише подивившись стороннім поглядом. Найбільший рівень професійності має проявлятись саме у здатності гармонійно поєднувати особисті смаки, спосіб життя з відчуттями естетики та функціональністю простору.

Отже, почнемо:

ОВЕН або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Овна:

Я Є

Активний, ідейний, імпульсний, наполегливий, свавільний, владний, конкурентний, зухвалий, швидкий, незалежний, лідируючий, динамічний, непосидючий. Овен бачить у світі насамперед самого себе. Активно просуває свої ідеї та свою особистість.

Овен –  вогняний кардинальний знак початку, «розкидач каменів». Управитель знака – Марс. Життя в домі – боротьба за незалежність дому, арена для активації стосунків. На високому рівні – це дуже хороший керівник, захисник домашнього вогнища. Показник говорить про часті переїзди, зміну житла, ремонти. Але при цьому людина може комфортно почуватися як у наметі (але при цьому дуже функціональному) біля багаття, так і в люксових апартаментах. Вибір житла зазвичай падає на центральні ділові райони, де активно вирує життя, а поруч є спортивні та розважальні центри. Або ж спортивні елементи в будинку (наявність тренажерів, бігової доріжки, груші, пілона). Спортивну або сувенірну зброю краще не використовувати, з огляду на особливості темпераменту цього вогняного знака (Овни вразливі до вогню і гострих предметів – деколи навіть гострого кута столу буде достатньо для випадкової травми). Вдома мають бути речі, які вони здобули (на змаганнях, у подорожах) та місця, що надихають Овнів на запалювання нового імпульсу, нових ідей і відкриттів.

Що більш за все характеризує дизайн інтер’єру Овнів – нетипове поєднання динамічних, емоційних деталей з функціональністю. Цей знак точно захоче обрати собі декілька яскравих предметів Тома Діксона. Овни можуть обрати яскравий стіл або диван, та при цьому мати продуману до деталей кухню і гардеробну. Щось має бути родом з природи, з первісною енергією. Можна віддати перевагу натуральним матеріалам: камінню, деревині, склу, піщаній штукатурці. Чудовим варіантом буде наявність каміна. В домі де живе Овен завжди має бути особливе місце для декору, для особистих речей, тож завжди обирайте консолі або підвісні полиці, стелажі та буфети. І звісно, в інтер’єрі цього знаку можна зустріти красномовні зображення, портрети власника або речі зроблені ними – те, що буде промовляти: «Тут живе саме Овен». Тому можна оформити картинами цілу стіну, застосовуючи цікаві рами чи достойний фон у вигляді контрастного фарбування.

ТЕЛЕЦЬ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Тельця:

Я МАЮ

Телець – земний фіксований знак. Стабільний, терплячий, надійний, витривалий, впертий, стійкий, рішучий, практичний, неквапливий, ґрунтовний, чуттєвий, емоційний, орієнтований на збереження та матерію. Унікальна комбінація художнього чуття і рішучості.

Управитель знака – Венера. Характерні миролюбність і відчуття власної безпеки вдома. Дім затишний, усім забезпечений, міцний, надійний. В ідеалі – це щось на кшталт родового маєтку з великим зеленим садом. Це можуть бути тихі спальні райони, просторі житлові комплекси, далеко від галасливого міського життя, з близькістю автентичних ресторанчиків. Варто сказати, що Телець – знак матеріальний, часто чинить опір змінам. Він любить колекціонувати та переглядати накопичене (тут важливо вчасно позбуватися того, що вже віджило своє, щоб не захаращувати простір – є висока прив’язаність до свого майна). Телець дуже тактильний, усе любить спробувати та відчути. Має бути місце предметам мистецтва (відчувається естетичний вплив Венери), або ж сама людина щось робить у сфері дизайну. Телець у всьому шукає надійності, стабільності та сталості. Коли щось виходить з-під контролю, Телець починає турбуватися. У будинку обов’язково мають стояти живі квіти (у вазах або горщиках). Причому у горщиках краще: пускання коріння. Телець із трепетом ставиться до догляду за рослинами. Тож добре, якщо є можливість ландшафтного дизайну або хоча б місце для декількох грядок полуниці чи пишних кущів півоній.

Інколи краса може програвати в практичності для цього знаку, але в той самий час у Тельців є відчуття прекрасного та жага до нього. У домі мають переважати природні теплі матеріали та відтінки, натуральні текстури. Багато уваги приділить саме обробці, якщо це дерево – то обов’язково з активною текстурою та брашируванням, якщо це кам’яні текстури, тоді обов’язково зі шліфовкою та збереженням натурального візерунку, якщо це тканини, тоді віддайте перевагу натуральним складникам, льону та бавовні. Такі деталі дуже притаманні меблям бренду Ferm Living. В їх домівку має заходити достатньо світла та тепла, тож дайте перевагу відкритому плануванню, об’єднуйте зони одну з іншою, замінюйте глухі стіни скляними перегородками.

БЛИЗНЮКИ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Близнюків:

Я КОМУНІКУЮ

Від матерії – до повітря. Близнюки – знак повітряний, мутабельний. Вони контактні, хаотичні, цікавляться всім навкруги, поверхневі, неспокійні, рухливі, допитливі, товариські, спостережливі, кмітливі. Вони живуть скоріше розумом, ніж емоціями (хоча часто можуть переконувати оточуючих у протилежному), чудово і легко адаптуються до нових ситуацій і просторів.

Управитель знака – Меркурій, який протегує активному спілкуванню, швидкості реакцій, комунікаціям і переміщенням, новому і мультизадачному. Близнюки відкрито прагнуть самовираження та відчуття повітря у всьому. Можна припустити варіант квартири на останніх поверхах, з великими панорамними вікнами. Близнюки вкрай рухливі, тому у доступі завжди має бути варіативність. Девіз Близнюків – зміни, а найбільша цінність – свобода. Багато метушні, пов’язаної з домашніми справами. Можуть бути часті зміни помешкання, переїзди, оновлення житла, відчуття «дому на колесах». Вдома – гості, багато комунікацій та інформаційного обміну. Часом такий показник може свідчити про уособлене життя у власному помешканні. Обов’язково має бути хороша бібліотека – є прагнення до створення інтелектуальної атмосфери вдома, наявність трендових домашніх гаджетів, цікавих варіантів освітлення, наявність тераси. До речі, це один зі знаків, який буде затишно почуватися в номері улюбленого готелю, як удома. Пейзаж навколо повинен змінюватися (наприклад, на літо).

Інтер’єр Близнюків – це завжди білий аркуш в своїй основі, який можна постійно змінювати, додавати щось нове та не боятись експериментів. Дуальність відчувається у виборі стилю та меблевої обстановки: десь може відчуватись порожність простору, а десь – навпаки. Тож краще давати перевагу мобільним меблям, окремо стоячим шафам та стелажам, не зашивати стіни меблями назавжди, якщо це не кухня, звісно. Але й там можливо обрати центром острів з частиною побутового обладнання, до якого завжди можна підсісти на барному стільці. Зони відпочинку – на відкритому повітрі. Балкон чи терасу завжди доцільно оформити як лаундж-зону з підвісними гойдалками чи з зоною барбекю. Для формування легкості в деталях зверніть увагу на бренд Bolia, особливо на світильники дизайну Катерини Соколової.

РАК або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Рака:

Я ВІДЧУВАЮ

Занурюємось далі у водну кардинальну стихію знаку Рак, саме з нього починається астрологічне літо.

Емоційний, чуттєвий, інтуїтивний, сприйнятливий, співпереживаючий, відданий, спонтанний, сімейний, турботливий, прагнучий час від часу сховатись від зовнішньої метушні.

Управитель знака – Місяць, який і наділяє знак мінливістю і спрямованістю всередину себе. Саме тому знаку Рак так важливе місце в домі, де він може усамітнитися і сховатися. Йому вкрай необхідно мати місце сили, свою «мушлю», час від часу відчувати себе «під маминим крилом». Раки – це провідники сімейних традицій і спадщини. Їм притаманна тяга до всього випробуваного і перевіреного. Для них дуже важливо зберігати спогади. Взагалі, домашній інтер’єр може відтворювати картину батьківського дому. Енергія Раків спрямована всередину і на близьких людей, тому інтер’єрні рішення будинку – це продовження їхнього внутрішнього світу. Їм важлива знайома обстановка, безпека, рідні запахи, затишок, тепло, захищеність та емоційний взаємозв’язок із домом. Раки будуть воістину віддані історичним районам з багатою історією.

Люди з 4 домом у Раку реставрують старі фотографії та нерухомість, отримані від родичів, використовують їх як елементи дизайну, сімейну реліквію. Їх часто можна зустріти на блошиних ринках або антикварних аукціонах у «змаганнях» за вінтажний комод. До речі, велика омана, що вінтаж гармонує лише з класичними стилями дизайну. Але тут потрібно бути акуратнішими з життєвим гаслом «все в дім». Будуть актуальними вітальні, об’єднані з кухнею, зони для затишних чайних церемоній. У дизайні можуть простежуватися фольк-елементи, сучасний мінімалізм чи джапанді. У домівках Раків можуть простежуватися традиційні види оздоблення вапном, використання кераміки чи старовинної деревини. Якісний етно-стайлінг представлений в Ethnicraft та в багатьох українських брендах, наприклад, в Woodwerk.

ЛЕВ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Лева:

Я НАКАЗУЮ

Вогняний фіксований знак. Індивідуальний, центрований на собі, яскравий, гордий, щедрий, шляхетний, самовпевнений, безтурботний, творчий, провокативний, великодушний, артистичний та хоробрий.

Управитель знака – Сонце, яке передає людині світло, тепло та життєву силу. Леви з особливо вираженим ентузіазмом прагнуть узяти від життя все, що їм потрібно, і, безумовно, це стосується власного королівства, межі якого впродовж життя вони намагатимуться розширювати. Леви – дуже сімейні. У домі має бути багато світла, любові й тепла, свят, заходів, веселощів і творчого ентузіазму. Вони чудові гостинні господарі. Тому все буденне, прозаїчне й одноманітне не для них. Це стосується й домашньої обстановки. Розмах та імідж – першорядні. Найчастіше нерухомість і майно для них – це синоніми щастя. Поняття «свого королівства» може варіюватися, але стиль власника будинку має простежуватися. В інтер’єрі має відчуватися коктейль з експресії, аристократичності та красномовства. У деяких Левиць навіть може бути натяк на театральність. Вони нерідко обирають престижні житлові комплекси поруч із шопінг-вулицями, театром, салонами і виставковими центрами.

В інтер’єрі варто звернути увагу на багатошаровість декору, оформлення різними барвами та видами оздоблення, меблів та освітлення. Приділіть увагу наявності дзеркал, вітальній, де можна проводити вечірки і збирати гостей. Іхнє сонце має бути яскравим як всередині, так і ззовні. Хтось може очікувати інтер’єр Лева лише класичним, з об’ємною ліпниною та кришталем на люстрах, але насправді цю розкіш можна отримати завдяки культовим предметам з більш сучасними формами. Такими як Wassily Chair дизайну Marcel Breuer. І таких «зірок» в інтер’єрі Лева може бути декілька, бо ці культові предмети мають енергію, потужнішу за сумку Birkin від Hermès. Простір та широта руху мають велике значення, тож віддайте перевагу об’ємним рішенням у плануванні. Забудьте про маленькі коморки чи антресолі – вам потрібен максимум природнього світла та тепла. Якщо є можливість, створіть місце для відкритого вогню на терасі або облаштуйте біокамін.

ДІВА або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Діви:

Я АНАЛІЗУЮ

Повертаємося до матерії: земний мутабельний знак Діви.

Акуратна, методична, дисциплінована, точна, педантична, сумлінна, організована, критична, уважна до дрібниць, практична, корисна, старанна, розбірлива, прискіплива, активна в практичних справах. Вона володіє прекрасними аналітичними здібностями, бажає все знати і розуміти.

Управитель знака – Меркурій. Діва втілює чистоту мотивації, перфекціонізм, працьовитість, скромність, практичність і самовдосконалення. У домі все має бути в порядку, ідеальній чистоті та «по поличках» – до цього Дів призводить висока вимогливість до моралі та принциповості. Тут дуже добре простежуються моменти сімейних ритуалів: наприклад, за стіл – виключно всією родиною за розкладом. У домі немає місця зайвим речам. Діви регулярно проводять ревізію, старе викидають без зайвих сентиментів. Нове з’являється рідко і тільки заради поліпшення рівня життя: сучасна побутова техніка, шухляди, містка шафа або гаджети, необхідні для роботи. Якщо 4 дім у Діві негативно аспектований, є ймовірність захаращення непотрібними речами.

Житло купується завдяки копітким службовим заслугам і на вигідних умовах. Їм украй важливий матеріальний достаток і власна нерухомість. Поруч із будинком має бути прекрасна інфраструктура: супермаркети, майстерні, аптеки та пошта. У квартирі кожен куточок теж має нести свій функціонал: якщо це кухня – все повинно бути пов’язане винятково з приготуванням їжі, якщо це зона відпочинку – тут Діва наповнюватиметься і рефлексуватиме. Порядок має бути в усьому, для Діви це запорука щастя та гармонії. Ідеальне житло для таких показників – невелика квартира або маленька вілла на лоні природи.

Догляд за рослинами допоможе Дівам знімати ментальне напруження та підтримувати душевну рівновагу. Важливо наповнювати оселю не лише дзвінкою чистотою та корисним функціоналом, а й душевним теплом: щось накшталт родинного кінозалу із зручним диваном і пуфами – де можна ділитися одне з одним емоціями від побаченого. Кольори в інтер’єрі – стримані та витончені, природні та без кричущих елементів. Діви дуже рідко віддають перевагу відкритим полицям чи стелажам, скляним чи дзеркальним поверхням у великій кількості. Натомість важлива ергономіка простору, весь функціонал приміщень переходить в функціонал меблів, мають бути місця для зберігання та містких органайзерів. Придивіться до інтер’єрних рішень від Pottery Barn.

ТЕРЕЗИ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Терезів:

Я ВРІВНОВАЖУЮ

Переходимо до кардинального повітряного знака.

Дипломатичні, миролюбні, естетичні, артистичні, інтелектуальні, елегантні, товариські, чарівні, справедливі, прагнучі контакту, партнерства, гармонії та взаємодії, але завжди дотримуються субординації.

Управитель знака – Венера, яка керує мистецтвом, задоволеннями і світським життям. І тут без удаваної скромності варто підкреслити, що Терези люблять очима. У будинку важливий факт красивої та естетичної картинки, як кадр із голлівудського фільму. У нерухомості та інтер’єрі – націленість на класику, елегантність і престиж. Але обов’язково з урахуванням думки того, хто з ними в парі. Будинок гарний, упорядкований і художньо оформлений. У випадку з Терезами ділове життя в них може тривати і в стінах будинку, тому вельми органічними є світські прийоми, навіть якщо квартира зовсім невелика. Тут буде актуальними зі смаком оформлена барна стійка, більярдна, музичний салон або домашній кінозал. Іншими словами – простір, де можна взаємодіяти, далі – все за інтересами. Терези можуть вкладати чималі гроші на свій особистий кабінет, бо питання професійної діяльності для них не закінчуються і там, де вони взули домашні капці. В інтер’єрі мають бути присутніми предмети мистецтва, живопис, музичні інструменти, програвач вінілових платівок, біля якого вони збиратимуть публіку. Саме тому часто Терези не поспішають залишати своє гніздечко, якщо вдома все облаштовано за їхнім смаком.

Терези прагнуть балансу між світлом і тінню, між класикою і модерном, між затишком і функціональністю. Терези не люблять надмірностей і пишноти, а воліють легкості і витонченості. Терези також цінують комфорт та зручність, тому вони обирають меблі та аксесуари високої якості та натуральних матеріалів. Придивіться до скандинавського стилю зі світлими тонами, простими формами, дерев’яними елементами та затишними деталями, який підкреслює простір та світло, а також створює атмосферу спокою та гармонії. Влучним буде й мінімалізм, заснований на принципі «менше – краще». Мінімалізм видаляє все зайве та залишає тільки найнеобхідніше, він дає почуття порядку та чистоти, а також дозволяє акцентувати увагу на гарних та якісних речах. Надихніться дизайном Каріма Рашида, засновника чуттєвого мінімалізму. Або арт-деко: цей стиль поєднує в собі класику та модерн, геометрію та витонченість, естетику та функціональність.

СКОРПІОН або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Скорпіона:

Я БАЖАЮ

Поринаємо у фіксований знак води – Скорпіон.

Пристрасний, колючий, проникливий, прихований, містичний, саркастичний, ревнивий, сміливий, глибокий, нетерпимий, сильний, жорсткий. Це клубок протиріч, що прагне до ідеалізму.

Управитель знака – Плутон, який керує силами відродження і трансформації. Скорпіон – це крайнощі та сильні емоції, поєднані з практичністю і прагненням до вищих знань. Скорпіон – дослідник. Його дім таємничий і загадковий, сповнений секретів. Якщо 4 дім потрапляє в знак Скорпіона, є показники до духу суперництва і боротьби за владу в стінах будинку. Необов’язково в інтер’єрі буде присутня лише готика, наприклад. Вона може внести в простір дещо особливе, у вигляді окремих деталей. У Скорпіонів є потреба в трансформації та оновленні житла – ремонт (тотальний або косметичний), перепланування. Акцент у будинку на спальні (сексуальна частина життя для Скорпіонів дуже вагома). І стилістично виглядатиме вона, як будуар. В інтер’єрі характерна інтенсивність і прихована міць. Коли входиш у іх простір, не розумієш, що конкретно в ньому тебе заманює і поглинає. Фатальна нотка в кожній деталі. Їхня домівка – це містичний контроль. Але такі кімнати Скорпіони приховуватимуть від сторонньої публіки.

Вітальня може бути цілком спокійною, але сидячи в ній на м’якій канапі, гостя не полишатиме відчуття, що поруч знаходяться ті самі «таємні двері». Пам’ятаєте, коли стіна з книжками у бібліотеці трансформується в потайний хід. Це ідеальний прийом у дизайнерських рішеннях для Скорпіонів. У колірних рішеннях немає місця пастельним фарбам: простір має бути забарвлений у яскраві, виразні тони – навіть якщо вони темні, в них присутня насиченість і глибина: чорний, фіолетовий, бордовий, синій або зелений. Скорпіони також люблять використовувати металеві, скляні або кам’яні елементи, які надають інтер’єру блиску та солідності. Придивіться до еклектики: цей стиль поєднує в собі різні напрямки, епохи та культури, створюючи унікальний та незвичайний образ. Скорпіони не бояться змішувати контрасти, експериментувати з формами та кольорами, виражати свою індивідуальність та дослідницьку сторону душі. Або ж приверніть увагу до етно: саме він включає в себе традиції різних народів та містичні обряди. Етно використовує яскраві кольори, натуральні матеріали, ручну роботу та символічні зображення. Обов’язково відкрийте для себе інтер’єрні рішення паризького бренду Roche Bobois, власники якого не розділяють поняття дизайну інтер’єру та моди.

СТРІЛЕЦЬ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Стрільця:

Я БАЧУ

Переміщуємось в мутабельний знак вогню.

Філософський, великодушний, авантюрний, енергійний, експансивний, хоробрий, оптимістичний, невгамовний, прямолінійний, життєрадісний, захопливий, бойовий, гуморний, рвучкий та спрямований у майбутнє.

Управитель знаку – Юпітер, планета розширення та удачі. Стрілець – це знак зодіаку, який любить свободу, пригоди та подорожі. Знак вчителя, радника і наставника. У Стрільців дуже розвинене духовне почуття Батьківщини, але часом людині замало свого дому, її завжди вабить далечінь й закордонні простори. Стрільця неможливо утримати під замком. Однією ногою він удома, іншою – застрибує в літак (трава завжди «зеленіша» в інших країнах). Тому часто люди з такими показниками купуватимуть нерухомість далеко від дому або поруч можуть бути розташовані будівлі аеропорту чи туристичних агентств. Але трапляється й так (тут потрібно відстежувати інші аспекти в натальній карті), що пристрасть до подорожей перетворюється на кочовий спосіб життя.

Дім – просторий і світлий, за можливості – з кількома кімнатами, сповнений веселощів і радості. Часто в інтер’єрі відображені частинки мандрівок. У декорі простежуються нотки наукових досліджень і подорожей, екстравагантності та гумору. Винний бар у вигляді глобуса, імпровізована бібліотека на горищі, стіна, яка відображає карту світу. Оскільки Стрільцям властиві широкі інтереси, то і в інтер’єрних рішеннях присутня велика варіативність (була б можливість) – головне, щоб не було нудьги, одноманітності та занудства. Вони віддають перевагу мінливості, експресії та оригінальності. Стрільці також цінують простір та світло, тому віддають перевагу великим вікнам, високим стелям та відкритим плануванням. Тут можна проекспериментувати і з етно-стилем, і з лофтом. Останній характеризується промисловим духом, функціональністю та сучасністю. Саме він може підкреслити його активний, динамічний та сміливий спосіб життя. Лофт використовує прості та натуральні матеріали, такі як цегла, бетон, метал та дерево, а також яскраві акценти та оригінальні деталі. Перегляньте дизайнерські об’єкти від харизматичного Марселя Вандерса.

КОЗЕРІГ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Козерога:

Я ВИКОРИСТОВУЮ

Переходимо до кардинального земного Козерога.

Відповідальний, структурний, націлений, терплячий, зібраний, стриманий, холодний, серйозний, уважний, стабільний, суворий, самодостатній, пунктуальний, далекоглядний, урівноважений, обережний, розважливий, законослухняний стратег і природжений соціальний альпініст.

Управитель знаку – Сатурн. Графічний символ Козерога символізує сплав влади і відповідальності, посилений енергією і силою. Для них вкрай важливими є репутація і становище в соціумі. Дім із такими показниками стабільний, міцний і захищений. В інтер’єрі – це аскетичні, традиційні, конструктивні та мінімалістичні рішення – нічого зайвого, нічого такого, що відволікає око. У Козерогів і більшою мірою володарів 4 дому в Козерозі амбіції спрямовані на зовнішній світ, тому дім має бути насамперед зручним, надійним, безпечним, практичним, а головне, документально оформленим. Козероги пишаються своїм походженням, вивчають історію роду і ніколи не розлучаються з предметами, що дісталися у спадок, пов’язаними з певними датами і подіями. Нерідко в інтер’єрі з’являється антикваріат. Врівноважуватиме натуральний або штучний камінь в оздобленні стін, який буде додавати простору ефектності та ґрунтовності. Обов’язковий елемент в інтер’єрі – годинник (Сатурн – планета часових рамок). Козероги вміють цінувати час, організовувати і планувати свої та чужі дії. Козероги не люблять експериментів і ризику, віддають перевагу перевіреним і надійним рішенням, мають гарний смак і почуття пропорції.

Щодо інтер’єрних рішень – це класика, яка характеризується солідністю, вишуканістю та гармонією, повагою до традицій та прагненням до якості та комфорту, почуттям міри та симетрії. Класика використовує натуральні матеріали, такі як дерево, шкіра, шовк, мармур, а також спокійні та благородні кольори – бежевий, коричневий, синій, зелений, бордовий. Або ж модерн: цей стиль поєднує в собі елементи класики та сучасності, створюючи елегантний та функціональний образ. Він стовідсотково підійде для таких показників, тому що модерн відображає пристосованість Козерога до сучасних умов, його вміння поєднувати практичність та красу. Цей стиль дуже вдало використовує геометричні форми, контрастні кольори, глянсові та матові поверхні, скло та метал. Зверніть увагу на стилістику Villeroy & Boch та перевірені часом стільці Michael Thonet.

ВОДОЛІЙ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Водолія:

Я ЗНАЮ

Фіксований повітряний знак.

Незалежний, доброзичливий, ідейний, наполегливий, винахідливий, парадоксальний, оригінальний, нестандартний, ексцентричний, непередбачуваний, прогресивний, раптовий, альтруїстичний, гуманний, прагнучий свободи колективіст.

Управитель Водолія – Уран, перша планета, відкрита в сучасну епоху (1781 року). В астрології Уран керує змінами, несподіванками та усім, що виходить за рамки звичного, повсякденного і традиційного. Водолій – знак надій. У його авангардному будинку завжди безліч гостей, друзів, велика кількість побутової техніки та книг; реновації та перебудови. Нерідко може панувати хаос і милий розгардіяш. Водолії не вписуються в суспільні стереотипи, не затримуються на чомусь надовго: чи то стосунки, чи то інтер’єр вітальні. Земних благ їм часто мало, їх ваблять комічні простори. Тому в інтер’єрі можна зробити наголос на модерні, хайтеку, поєднанні універсальності та інновацій, приправленого сюрреалістичним декором.

Вони віддадуть перевагу апартаментам (переважно на останніх поверхах з урбаністичними краєвидами за вікном) у жвавому районі міста, де завжди багатолюдно і гамірно. Водолії оцінять найвигадливіші та наймодніші дизайнерські задумки і фантазії. У будинку людям з такими показниками важливо відчувати повну свободу і відсутність кордонів. Власне житло для Водоліїв – це символ незалежності та особистої свободи.

Можна використовувати всі відтінки неба і безкрайнього космосу. Їхній простір – це інсайт, одягнений у певну форму. Тут у дизайнерському сенсі дійсно є, де відчути повний розмах і швидкість. Водолій оцінить еклектику та поп-арт, ввібравший в себе експериментальне мистецтво, музику та кінематограф 20 століття. Він буде відображати його веселий, грайливий та неформальний характер у яскравих та насичених кольорах, геометричних та абстрактних візерунках, коміксах, колажах та зображеннях символів масової культури. Відчуйте настрої дизайнера Філіпа Старка та художника Енді Воргола.

РИБИ або якщо показник 4 дому потрапляє в знак Риб:

Я ВІРЮ

І завершуємо зодіакальне коло мутабельним водним знаком Риб.

Інтуїтивні, емпатичні, сприйнятливі, чуйні, співчутливі, інтуїтивні, зворушливі, емоційні, романтичні, вразливі, адаптивні та мінливі мрійники.

Управитель знака – Нептун, планета ілюзій і загадок. Знак Риб символізує емоції та вищу свідомість, пов’язані й обмежені матеріальним світом. Риби схильні шукати в житті духовні цінності. У них сильний емоційний зв’язок із родичами, у сім’ї немає жорстких обмежень, багато тепла і взаємодопомоги, проявів любові й турботи. На низькому рівні у Риб і володарів 4 дому в Рибах багато таємниць, можлива ізольованість і замкнутість в сімейному житті і часті переїзди. Є ймовірність, що квартира або будинок будуть розташовані недалеко від води. У домі теж багато гостей, але на відміну від інтелектуальних і галасливих вечірок Близнюків і Водоліїв, сюди приходять по тепло, розуміння, пораду і підтримку, що обволікає та заспокоює.

Домівка Риб – це свій унікальний світ. У будинку обов’язково має бути місце сили (з творчим безладом – куди ж без нього): чи то фотостудія, чи то художня майстерня, музичний простір або окультний куточок. Дійсно, люди з такими показниками інтуїтивно (або за збігом обставин) обирають житло поруч із річкою, озером або критим басейном у спортивному комплексі по сусідству. Dream house – це будинок біля моря, з можливістю гуляти вздовж набережних, вдихаючи морський бриз. Інтер’єр – легкий і невловимий з витонченим акватичним стилем і романтичними кольорами моря. У декорі – елементи хендмейду з цікавими фактурами, акваріум або декоративний водоспад. Придивіться до таких інтер’єрних рішень, як прованс, який характеризується світлими та пастельними квітами, дерев’яними та металевими елементами, текстилем та ручною роботою; морський стиль, натхненний солоними краплями моря, безкрайніми пляжними просторами та вояжами або бохо (відчуйте вайб Contry Corner), підкреслюючий творчість та фантазію в геометричних та абстрактних візерунках, плетених та в’язаних деталях, підвісках, пухових та вовняних деталях.  

 

Усі ці показники можна враховувати під час дизайну інтер’єру як для однієї людини, так і для пари або сім’ї, варіювати їх між собою і складати унікальний дизайн квартири або будинку. Головне – почути смаки та бажання один одного:

«Кожен створений обʼєкт дизайну – від будинку до лампи, вазону чи зубної щітки – це не просто річ, а насамперед фізичне втілення нашої енергії, доказ магічних можливостей людини з перетворення матеріалів на речі, що несуть користь, цінності та красу»

Кевін Макклауд

 

Дякую, що завітали

Слідкуйте за Кодом Нашої наступної Зустрічі